Artega Scalo Superelletra - 1020-сильний електромобіль з Німеччини

Автомобільні конструктори часто схильні надавати кузовам суперкарів надмірно вигадливі і дивні форми, що навряд чи можливо сказати про машину Artega Scalo Superelletra.

Свою діяльність фірма Artega початку не надто вдало, представивши в 2006 році перший спортивний автомобіль власної розробки Artega GT, але компанія збанкрутувала через шість років. Марку відродили в 2015 році, вирішивши зробити ставку на виробництво електричних автомобілів. На сьогоднішній день компанія випускає електроспорткар Scalo, а на міжнародну виставку в Женеві германці доставили Artega Scalo Superelletra - новітній електричний гіперкар.

Автомашина заснована на шасі з вуглепластика і алюмінію, маючи посадкову формулу 1 + 2, подібну знаменитому McLaren F1. На кожному з чотирьох коліс є власний електродвигун, що приводить їх в рух. Вражаючі 1020 кінських сил (1620 Н ∙ м) - об'єднана потужність всіх електричних моторів.

Ательє Touring Superleggera розробило кузов з вуглепластика, частково творчо переосмисливши обриси попередньої моделі - Artega GT, придумані ще в першій половині двотисячних років Хенриком Фіскером, популярним дизайнером з Данії. Дивно, але того дизайну, більш ніж через десять років після створення, потрібні були зовсім невеликі поправки, настільки універсальним він виявився.

Найбільшу швидкість даного автомобіля обмежує особливий лімітатор на рівні в 300 кілометрів на годину. За 2,7 секунди гіперкар розганяється до першої сотні. За заявами конструкторів, розташовані під підлогою кабіни блоки літій-іонних батарей потужністю 120 кВт ∙ год, забезпечують пробіг дальністю 500 кілометрів. Підзарядку батарей можливо зробити на 80% за 2,5 години на спеціалізованих зарядних станціях.

Поки німці планують здійснити випуск тільки п'ятдесяти штук Artega Scalo Superelletra, а серійну збірку цього спортивного автомобіля хочуть почати в 2019 році. Остаточна вартість машини ще не озвучується, але дивлячись на маленький тираж і вражаючі характеристики, можна очікувати, що майбутнім власникам необхідно готуватися заплатити досить пристойну суму.

Опубликовано: 23.01.2017, 22:22